Príbeh Little Bali

Úvod | Príbeh Little Bali

Náš príbeh

Exotické Bali je oázou absolútnej slobody a voľnosti.

Viaceré knihy a filmy ho opisujú ako miesto, kde sa plnia sny, a kde je človeku naklonený aj samotný osud. Aj preto sa zvykne nazývať ostrovom Bohov. Bali je miestom, kde duša víťazí nad telom, kde sa životné šťastie meria vnútorným pokojom, kde hojnosť nie je podmienkou šťastia, a kde sa z ľudských tvárí netratí úsmev ani napriek ťažkým životným skúškam. Bali je jednoducho rajom na Zemi. Svoje vie o tom aj Julo a Ajka, ktorých navždy spojilo práve osudové stretnutie na Bali.

Viaceré knihy a filmy ho opisujú ako miesto, kde sa plnia sny, a kde je človeku naklonený aj samotný osud. Aj preto sa zvykne nazývať ostrovom Bohov.

Bali je miestom, kde duša víťazí nad telom, kde sa životné šťastie meria vnútorným pokojom, kde hojnosť nie je podmienkou šťastia, a kde sa z ľudských tvárí netratí úsmev ani napriek ťažkým životným skúškam. Bali je jednoducho rajom na Zemi.

Svoje vie o tom aj Julo a Ajka, ktorých navždy spojilo práve osudové stretnutie na Bali. Okrem lásky v nich však začala čoraz intenzívnejšie rásť aj chuť tvoriť, a tak netrvalo dlho a spoločne sa pustili do budovania štýlového rezortu na ostrove Nusa Penida kúsok od Bali. Potom však prišiel rok 2020 a s ním Covid, kvôli ktorému boli nútení projekt zastaviť a prísť na Slovensko. Tu sa im v roku 2021 narodil syn Riško, a práve v tom čase vznikla aj myšlienka pustiť sa do zaujímavého projektu, ktorým by sa pokúsili kúsok toho zázračného a nimi nadovšetko milovaného Bali priniesť aj na Slovensko.

A tak začal vznikať projekt Little Bali.

 

 

Reálne kontúry nadobudla myšlienka tohto projektu v momente, keď Julo a Ajka kúpili starú historickú budovu v centre Zvolena, priamo na pešej zóne. Najskôr ju však bolo treba zrekonštruovať, čo sa nakoniec ukázalo ako vcelku komplikovaná misia. Rekonštrukcia totiž musela zapadať nielen do predstáv projektu, ale aj do požiadaviek pamiatkového úradu. Až potom sa mohla stať dušou projektu, ktorým sa Julo a Ajka snažia na Slovensko priniesť kúsok toho najznámejšieho a najcennejšieho, čo Bali ponúka.

Koncept tohto projektu nebol jasný hneď od začiatku, netrvalo však dlho a nadobudol absolútne zreteľnú podobu. Stal sa spojením štyroch dôležitých elementov, vďaka ktorým je možné zažiť nefalšovanú balijskú atmosféru na vlastnej koži bez toho, aby ste tento exotický ostrov navštívili. Veď – načo by aj, keď samotné Bali prišlo priamo do Zvolena!

Štyri elementy, ktoré nakoniec spoločne tvoria dušu Little Bali, budú potešením nielen pre telo, ale aj pre dušu.

Tešiť sa môžete na:

BALI BISTRO

Bali Bistro reprezentuje kuchyňu mnohých indonézskych regiónov. Jej základ tvoria vždy čerstvé suroviny, koreniny a čerstvé bylinky, ktoré dávajú jedlám v porovnaní s európskou kuchyňou úplne iný rozmer. Bistro bude pod vedením šéfkuchára, ktorý na Slovensko pricestoval priamo z Bali, a chýbať nebude ani exotická obsluha. Vychutnať si tak budete môcť nielen kulinárske umenie, ale aj pravú balijskú gastro atmosféru.

BALI MASSAGE

Bali je výnimočné aj skvelými masážami založenými na tradičnej indonézskej medicíne. Nejde pritom len o masáž samotnú, ale najmä o celkový rituál, počas ktorého vám masérky z Bali umožnia ponoriť sa do oázy pokoja a uvoľnia vám nielen telo, ale aj myseľ.

BALI YOGA

Priamy súvis s Bali má aj joga – magický tanec tela a duše, ktorý umožňuje hlbšie spoznať samých seba, vnútorne sa upokojiť, zharmonizovať a dokonale uvoľniť telo aj myseľ.

BALI ART

Indonézske umenie je pre Jula a Ajku doslova srdcovou záležitosťou. Kým Ajka v ňom cíti prepojenie s detstvom, Julo ho vníma ako nekonečnú inšpiráciu a prejavuje voči nemu obrovský obdiv. Centrálna Java je preslávená niekoľkými generáciami remeselných výrobcov nábytku a dekorácií z teakového dreva, ktorými sa projekt Little Bali snaží priniesť na Slovensko nádych jedinečnej balijskej kultúry a umenia.

Little Bali je tak skutočne jedinečným projektom, ktorý spája nielen lásku k jedlu, wellness, jogu a umenie, ale aj ľudí, ktorí doň vkladajú celé svoje srdce. Niet preto pochýb o tom, že sa obrovské nadšenie a túžba priniesť kúsok Bali na Slovensko rovnako dotkne aj sŕdc hostí.

Tešia sa na Vás,

Julo, Ajka a celý tím projektu Little Bali

 

Na stiahnutie

Noviny Little Bali

Stiahnuť
0,00