V záplave vôní a chutí: Kuchyňa z Bali nie je len pre mäsožravcov

Úvod | Jedlo | V záplave vôní a chutí: Kuchyňa z Bali nie je len pre mäsožravcov

09. aug 2024

najlepšia reštaurácia zvolen ázijské jedlo indonézska kuchyňa

Bali – tento exotický ostrov je zasľúbenou zemou pre turistov, ktorí sa chcú ponoriť do jeho úchvatnej prírody, výnimočnej kultúry a  unikátnej kuchyne. Stretnete sa tu s kuchyňou, ktorá je tak rozmanitá a bohatá ako samotný ostrov, a to vďaka množstvu čerstvých surovín, ktoré Bali ponúka. Nezáleží na tom, či ste mäsožravec, vegetarián alebo vegán, na Bali nájdete vždy niečo, čo vás ohromí.

Spoznajte kuchyňu Bali, raj plný chutí a farieb

Kuchyňa na Bali predstavuje farebnú paletu chutí a vôní. Každé jedlo je malé dobrodružstvo, ktoré vás prenesie cez rozličné textúry, chute a vône, ktoré sú tak charakteristické pre toto miesto. Kľúčové suroviny, ako sú ryža, exotické ovocie a rôzne pikantné korenia, sa spájajú v harmonických kombináciách, ktoré potešia aj tie najnáročnejšie chuťové bunky.

Vedeli ste, že? Jedno z najznámejších tradičných jedál z Bali je Gado-gado, ktoré je ukážkovým príkladom rôznorodosti a chuti tejto ostrovnej kuchyne. Gado-gado je obľúbený šalát pripravený z rôznych druhov zeleniny, ktoré sú obvykle podávané s uvarenými  vajíčkami, tofu a tempehom. Ale hlavným hrdinom gado-gado je bezpochyby pikantný arašidový dresing, ktorý dodáva tomuto jedlu jeho charakteristickú chuť.

Bali je tiež rajom pre tých, ktorí milujú exotické ovocie. Tento ostrov je domovom pre mnoho druhov ovocia. Kokosové orechy, mango, papája, rambutan, dračie ovocie mangostan, durian sú len niektoré z chutných príkladov toho, čo všetko si na ostrove môžete vychutnať. Každé z nich je jedinečné nielen svojou chuťou, ale aj vzhľadom.

Balijská kuchyňa používa vždy čerstvé suroviny na prípravu svojich jedál, čo im dodáva výnimočnú chuť a sviežosť. Rovnako ich koreniny a čerstvé bylinky dávajú jedlám úplne iný rozmer, ako sme zvyknutí pri európskej kuchyni,“ hovorí Julius Polonyi, majiteľ projektu Little Bali.

Exotický zážitok priamo u nás

Čo keby sme vám povedali, že toto všetko môžete zažiť aj na Slovensku? V centre Zvolena vzniklo miesto, kde sa atmosféra Bali snúbi s domácim prostredím. Little Bali Bistro je viac než len reštaurácia. Je to miesto, kde sa môžete ponoriť do atmosféry ostrova Bali a zažiť to najlepšie, čo ponúka.

Vo vegánskej reštaurácii Little Bali Bistro sa návštevníci môžu tešiť na autentické balijské jedlá pripravované skúseným šéfkuchárom, ktorý priamo z Bali prináša recepty a techniky varenia. Na našom menu nájdete výber jedál, ktoré uspokoja nielen mäsožravcov, ale aj vegánov a vegetariánov. Každé jedlo je príbehom pre seba, plným chutí a vôní, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári.

Little Bali je skutočným klenotom v srdci Zvolena. Tu sa kombinujú rozmanité aspekty balijskej kultúry, od pohodovej atmosféry až po jedinečné umelecké výtvory. Bali Massage ponúka oázu pokoja a relaxu, kde môžete na chvíľu uniknúť od rušného sveta. Bali Yoga poskytuje príležitosť na hlbšie sebapoznanie a vnútorný pokoj. A nakoniec, Bali Art prináša kúsok balijskej kultúry a umenia priamo k vám domov prostredníctvom ručne vyrobených dekoratívnych predmetov a nábytku z recyklovaného teaku. Každý kúsok je jedinečný, čo svedčí o jeho výnimočnosti a dodáva mu nádych exotiky. Príďte a objavte svet Little Bali!

0,00