Aromaterapia a Bali masáže

Úvod | Masáže | Aromaterapia a Bali masáže

09. aug 2024

Bali masáže nie sú len o technikách a pohyboch, ale aj o použití rôznych esenciálnych olejov na podporu relaxácie, liečby a harmónie. Aromaterapia pomáha pri vytváraní relaxačného a upokojujúceho prostredia počas celej masáže. Príjemné vône esenciálnych olejov majú schopnosť upokojiť myseľ a zmierniť stres. Počas masáže zahalí vaše zmysly príjemná vôňa, čo napomáha k ešte hlbšej relaxácii.

Esenciálne oleje majú liečebné vlastnosti a pridávajú ďalší rozmer zážitku. Vôňa a terapeutické účinky esenciálnych olejov sa kombinujú s masážnymi pohybmi na dosiahnutie relaxácie, zlepšenia nálady a stimuláciu zmyslov. V tomto blogu sa zameriame na niektoré z nich. Priblížime vám, aké sú ich vlastnosti a vplyv na telo a zmysly.

Esenciálne oleje

Olej Frangipani je považovaný za symbol Bali a často sa používa pri balijských masážach. Jeho príjemná vôňa pomáha relaxovať a upokojuje myseľ. Hydratuje pokožku a má osviežujúci účinok.

Olej z eukalyptu je povzbudzujúci a osviežujúci. Jeho vôňa pomáha pri uvoľňovaní dýchacích ciest a zlepšuje dýchanie. Používa sa tiež na zmiernenie svalového napätia a na oživenie tela.

Levanduľa je známa svojimi relaxačnými vlastnosťami a je často používaná pri masážach na zníženie stresu a odstránenie úzkosti. Jej sladká, kvetinová vôňa pôsobí upokojujúco a pomáha pri relaxácii tela a mysle.

Citrónová tráva má sviežu, citrusovú vôňu, ktorá pomáha pri povzbudzovaní a zlepšovaní nálady. Je známa svojimi upokojujúcimi účinkami na svaly a tiež sa používa na zmiernenie bolesti hlavy a migrény.

Jasmínový olej má sladkú, kvetinovú vôňu a ľudia poznajú jeho afrodiziakálne vlastnosťami. Pomáha pri uvoľňovaní napätia a zlepšuje náladu. Jasmínový olej tiež podporuje hydratáciu pokožky a zanecháva ju jemnou a hebkou.

Vône esenciálnych olejov majú vplyv na našu emocionálnu pohodu. Pôsobia na limbický systém v mozgu, ktorý je zodpovedný za emócie a nálady. To znamená, že správne vône môžu prispieť k uvoľneniu, relaxácii a zníženiu úzkosti alebo stresu. Niektoré esenciálne oleje majú stimulačné vlastnosti a môžu pomôcť zlepšiť cirkuláciu krvi a lymfy. Vybrané z nich majú aj protizápalové a analgetické vlastnosti, ktoré pomáhajú zmierniť bolesť a napätie. Počas balijskej masáže môže použitie týchto olejov pomôcť uvoľniť svaly a zmierňovať bolesť. Tým sa zvyšuje účinnosť masáže.

Masérky z Bali majú rozsiahle znalosti o vlastnostiach týchto olejov. Poznajú ich účinky a vplyv na naše telo a zmysly. Vedia, že použitie týchto olejov prispieva nielen k nášmu fyzickému zdraviu, ale k celkovému relaxačnému účinku masáže. Kvalitné Bali masáže vyžadujú, aby masérky podrobne poznali účinky jednotlivých olejov. Len tak môže byť efekt z masáže maximálny.

Exotické Bali masáže aj vo Zvolene!

V našom „Little Bali“ stretnete skúsené masérky priamo z exotického Bali. Vyskúšajte masáže u nás a presvedčte sa o blahodárnych účinkoch aromaterapie a význame esenciálnych olejov pri masáži. Kontaktujte nás a objednajte sa na masáž vo Zvolen aj keď ste z Banskej Bystrice . Vnorte sa do skutočnej oázy pokoja a uvoľnite nielen svoje telo, ale aj myseľ.

0,00