Little Bali v merítku významných osobností: Navštívili nás veľvyslanci Indie i Vietnamu

Úvod | Eventy | Little Bali v merítku významných osobností: Navštívili nás veľvyslanci Indie i Vietnamu

15. jún 2024

V utorok 29. augusta sa konali tradičné oslavy Výročia Slovenského národného povstania. Ide o významný deň, ktorým si pripomíname odvahu a odhodlanie našich predkov bojovať za slobodu, česť, spravodlivosť a lepšiu budúcnosť pre seba i pre ďalšie generácie. Niekoľko dôvodov na oslavu sme mali počas tohto významného dňa aj u nás v Little Bali. Okrem spomienky na dôležité historické udalosti nás totiž svojou návštevou poctili aj významní hostia, ktorých Little Bali doslova chytilo za srdce.

Výročie Slovenského národného povstania je významným sviatkom, ktorého oslavy siahajú až k najvyšším štátnickým kruhom. Okrem domácich politických lídrov sa ich tak každoročne zúčastňujú aj veľvyslanci európskych i svetových krajín.

Vládne pozvanie na oslavy Výročia SNP dostal tento rok aj indonézsky veľvyslanec Pribadi Sutiono, ktorý sa rozhodol, že tento významný deň zavŕši návštevou Little Bali. Už počas oficiálneho otvorenia bol z tohto projektu nadšený, a keďže si jeho jedinečnosť nechcel nechať pre seba, predstavil ho aj ďalším významným osobnostiam. Svojou návštevou nás tak v utorok 29. augusta poctil aj v sprievode indickej veľvyslankyne a vietnamského veľvyslanca. Ten sa, žiaľ, kvôli neodkladným pracovným povinnostiam nemohol zdržať tak dlho, ako by chcel, stačilo mu však pár minút na to, aby bol úspechom Little Bali doslova unesený.

Rovnako intenzívne pocity vzbudilo Little Bali aj u indickej veľvyslankyne, ktorú náš koncept doslova chytil za srdce! “Little Bali je jeden úžasný projekt! V každom jednom detaile cítiť, že nejde o ďalší z konceptov, ktorý vznikol len tak, z rozmaru. Cítiť v ňom autentickú, dokonale odžitú atmosféru, vďaka čomu pôsobí ako naozajstná oáza Bali na Slovensku. Každý Balijčan, ktorý sem zavíta, sa tu podľa mňa skutočne cíti ako doma,” hovorí o koncepte Little Bali Apoorva Srivastava, indická veľvyslankyňa na Slovensku, ktorá sa priznala, že by sa jej veľmi páčilo, ak by podobným spôsobom vznikol aj projekt Little India. “Bolo by úžasné mať na Slovensku miesto, ktoré by dýchalo dušou Indie, a kde by som sa mohla cítiť ako doma aj napriek tomu, že som od domova vzdialená tisícky kilometrov,” dodáva s úsmevom indická veľvyslankyňa.

0,00