Tip na darček pre partnera: Párová masáž utuží váš vzťah

Úvod | Masáže | Tip na darček pre partnera: Párová masáž utuží váš vzťah

24. júl 2024

Bali Massage párová masáž

Výskumy ukazujú, že jeden z pilierov šťastného dlhotrvajúceho spolunažívania partnerov je nájsť si aspoň jednu spoločnú aktivitu, ktorú budete aj pravidelne vykonávať. Ako s partnerom trávite voľné chvíle? Určite vyskúšajte párovú masáž. Balijský štýl masáže dodá vášmu telu aj mysli presne to, čo potrebuje – navyše to zažijete naraz s partnerom. Preto bude zážitok z nej o to intenzívnejší.  

Tradičná indonézska masáž? Nemýľte si ju s thajskou!

Ak o balijskej masáži (alebo Bali masáži) počujete prvýkrát, je to v poriadku. V  našich končinách je skôr rozšírenejšia thajská masáž. Balijská masáž je jemnejšia, kombinuje prvky akupresúry, reflexológie, trenia a ťahania. Je navrhnutá tak, aby stimulovala tok krvi, kyslíka a ,,qi“ (energie) okolo vášho tela a priniesla pocit pohody, pokoja a hlbokej relaxácie. Na rozdiel od jej thajskej sestry používajú masážni terapeuti oleje a vonné esencie a neprebieha tak ,,dynamicky“ ako v Thajsku, kde používajú často aj lakte či chodidlá.

,,Spoločná“ nemusí byť totožná

Ak každý máte rozličné požiadavky na tlak či postup masáže – neznamená to problém. Už pri samotnom objednávaní párovej masáže upovedomte personál na rozličné procedúry. Tradičná Bali masáž sa aplikuje na celé telo. Pri masírovaní by ste mali byť obidvaja nahí. Hanbiť sa ale nemusíte – časti, ktoré sa aktuálne nemasírujú, sú prikryté plachtou.

Stále váhate nad masážou v páre? Toto vás presvedčí

Okrem plnohodnotne stráveného času, má párová balijská masáž ešte ďalšie benefity:

  • Posilňujete puto medzi vami

Keď sa obidvaja uvoľníte a oddýchnete, spolu prežijete zážitok, ktorý posilní intimitu, komunikáciu a hlbšie spojenie. Byť v tej istej miestnosti vám umožňuje synchronizovať dýchanie a srdcovú frekvenciu, čo podporuje pocit jednoty a harmónie.

  • Znížite stres a úzkosť

Byť dlhodobo nervóznym môže viesť ku konfliktom a nedorozumeniam  aj v partnerskom živote. Práve vtedy sa odporúča zastaviť sa a dopriať si oddych. Pri masáži sa znižuje hladina stresového hormónu kortizolu, naopak zvýši sa hladina serotonínu a dopamínu. To vám prinavráti pokoj aj do vzťahu, hlavne ak prechádzate zložitejším obdobím. Naviac tým, že je prítomný aj váš partner, vám môže pomôcť zrelaxovať intenzívnejšie.

  • Deťom vstup zakázaný

Rodičia určite dajú za pravdu, že keď do života vstúpia deti, spoločný čas bez nich ide akosi na ,,druhú koľaj“. Rovnako tak veľa rozhovorov sa ,,krúti“ len okolo nich. Pri masáži na takéto reči nebude možnosť a vy si vychutnáte len ticho a slastné pocity oddychu.

  • Nový spoločný koníček

U párov, ktorých záľuby sú príliš odlišné, môže byť párová masáž to ,,spojítko“, kedy si prídete obidvaja na svoje. Rovnako si vytvoríte aj pekné spoločné spomienky, ku ktorým sa môžete vracať aj keď budete v zhone či ďaleko od seba.

  • Spoznáte nové masážne techniky

Štýl, akým sa vykonáva masáž, je jedinečný a oplatí sa to zažiť. Obohatí vás to nie len o zážitky, ale aj o nové vedomosti ohľadne vášho či partnerovho tela. Zistite, čo mu je príjemné.

  • Zlepšíte si kvalitu spánku

Možno sa váš partner v noci často prevaľuje alebo inak ,,ruší“ váš spánok. Zoberte ho na masáž a garantujeme vám, že tú noc v posteli zaspíte sladko ako bábätká.

Balijská masáž zahŕňa liečebné techniky z Číny, Indie a juhovýchodnej Ázie. Za spoločným ,,Bali“ zážitkom už nemusíte cestovať tisíce kilometrov. Praktizujúci balijskí maséri vo Zvolene vám použitím svojich ,,zázračných“ rúk zabezpečia stimuláciu svalov a zlepšenie krvného obehu. Posilnite váš partnerský vzťah a objednajte sa na párovú masáž.

0,00