Zážitková masáž v Little Bali

Úvod | Masáže | Zážitková masáž v Little Bali

26. máj 2024

bali masáž

Už som to potrebovala ako soľ. Náročné obdobie za mnou, okrem starostlivosti okolo chorých detí, som ešte telu ,,naložila“ tréningami vo fitku a vytrvalostným behom vonku, keďže sa celkom vyčasilo. So svalovicou, mierne seknutá v krčnej oblasti, som si spomenula na životnú pravdu: telo máš len jedno a preto sa oňho treba starať.  V rámci regenerácie mi aj v minulosti vždy pomohla masáž. Veď kto by nemal rád, keď ho hýčkajú, uvoľnia mu stuhnuté svaly a navodia mu príjemný pocit na tele aj duši zároveň? Okrem masáže u fyzioterapeuta, som pravidelne chodila aj na thajskú olejovú masáž. Tentokrát to chcelo zmenu. Dopočula som sa o projekte Little Bali vo Zvolene a ich masážnych službách. Zdvihla som telefón a objednala sa na svoju prvú Bali masáž. A výsledok?

Výber masáže bol jasnou voľbou

Vybrala som si tradičnú aroma masáž. Keďže to bolo s mojou telesnou schránkou fakt akútne, hneď sme našli vyhovujúci termín ešte v danom týždni, čo som volala. Štandardne masáž trvá 60 minút (okrem masáže chodidiel a masáže krku, šije a chrbta – tie sú 30-minútové), treba však rátať s 15-timi minútami naviac. V nich máte garanciu, že vás nikto nebude ,,hnať“ a vy si po masáži môžete v kľude dopriať aj sprchu (ktorá je súčasťou prezliekacej kabíny), obliecť sa a ešte sa ,,doupravovať“ (čo ja ako žena oceňujem a potrebujem 😊).

Ústretový personál, voňavý výber

Pri príchode ma na recepcii uvítala recepčná a vyplnili sme kartičku, niečo ako poznámky, ktoré sa odovzdajú masérke. Pýtala sa najprv na intenzitu masáže, akú si prajem. V tomto som trošku citlivka, zvolila som si jemnú masáž. Aj keď moje telo by potrebovalo stredne či najviac silný tlak, uprednostnila som skôr relaxáciu pred možnými bolestivými úkonmi. Na výber sú teda tri úrovne „sily“.

Následne sme vybrali aj vôňu masážneho oleja. V ponuke majú 4 druhy, mne sa po otestovaní najviac zapáčila ,,sensual“ aróma. Recepčná to opäť zaznačila a následne ma odprevadila na prvé poschodie do časti s masážnymi miestnosťami. V Little Bali máte súkromie naozaj zaručené. Žiadne ,,kóje“ oddelené len plentami či prenosnými paravánmi. Priestor bol veľký, krásne zariadený v balijskom štýle s dekoráciami. Upútala ma hneď masívna komoda, na nej položené hodinky a reproduktor, z ktorého už pri vstupe hrala relaxačná hudba. Nad ňou sa vynímalo veľké pozdĺžne zrkadlo a v strede dominovalo to hlavné – pohodlný masážny stôl. Vedľa dverí bolo umiestnené kreslo, pred ním na podlahe položený krásny luxusný lavórik na umytie chodidiel. Tým sa totiž začína vaša ,,cesta za blahom“.

Masérka z Bali ako čerešnička na torte

Masérka – originál balijčanka – bola mladá usmiata pani, ktorá mi podala farebnú plachtu, a ja som prešla do kabínky na prezlečenie. Respektívne vyzlečenie. Všetky Bali masáže sa vykonávajú na nahom tele, ak chcete, môžete si ponechať spodný diel prádla. Pri umývaní chodidiel sme prehodili pár slov. Zaujímalo ma, koľko je už na Slovensku a ako sa jej vo Zvolene páči. Dozvedám sa, že už tu býva viac ako rok a skromne dodáva, že jej je tu veľmi dobre. Ťažko si však zvyká na zimu (ako inak, keď v jej domovine sneh ani nepoznajú) a ešte stále má trošku problém s komunikáciou v angličtine. Upokojujem ju, že to aj ja, takže no stress 😊

Po vysušení nôh, prechádzam v papučkách k stolu, zaborím hlavu do opierky s výrezom a už sa len nechávam unášať slastným pocitom.

Masážne dobrodružstvo

Masérka si berie a rozotiera olej, začína na chrbte a šiji. Síce mám zvolenú tu najľahšiu intenzitu masáže, ako keby vycítila, čo ma najviac bolí a starostlivo sa tomu venuje. Zisťujem, že aj jemnými pohybmi sa dá rozmasírovať to, čo potrebuješ. Ďalej prechádza na ruky, dlane, následne nohy. Bali masáž okrem klasických trecích ťahov po celej pokožke, používa aj stláčanie akupresúrnych bodov, čo je veľmi príjemné hlavne na chodidlách. Tiež sa nemusíte báť prílišného odhalenia, vždy pri masírovaní určitej časti tela vás na zvyšných partiách plachtou prekryje. Keď mala už celú zadnú časť tela dokončenú, jemným ,,excuse me“ ma prebúdila, pod hlavu mi ukladá vankúšik a ja si ľahnem spredu, kde okrem rúk, dlaní, chodidiel a nôh, mi krátko pomasíruje aj oblasť brucha. ,,Zlatým klincom programu“ bola pre mňa masáž hlavy. Z vlasov mi dala dole gumičku a  stláčala body aj v oblasti temena, rovnako tak prešla na tvár a poctivo vymasírovala spánky. Kebyže toto robí dlhšie ako posledných päť minút, prisahám, že tam zaspím na ďalšiu hodinu. Niečo také príjemné som už dlho nezažila. Až mi bolo ľúto, keď vyslovila finished. Hodinka ubehla veľmi rýchlo a ja dobrovoľne nasilu otváram oči a ďakujem jej za toto príjemné masážne dobrodružstvo. Po oblečení ma vyprevádza z miestnosti a pýta sa, či by som mala chuť aj na šálku čaju, ktorá je už zahrnutá v cene. Po každej masáži veľmi vysmädnem, a tak som s radosťou prijala jej ponuku. Zaviedla ma do časti reštaurácie, kde sme sa rozlúčili a kde sa ma hneď ujala čašníčka. Podáva mi nápojový lístok len s čajmi. Na výber majú v ponuke asi 5-6 druhov, mňa najviac zaujal biely čaj s ovocnými podtónmi chuti. Stále jemne v tranze som zadumane sedela a vychutnávala si to znovuzrodenie. Následne predo mňa postavili drevenú tácku s krásnym zaujímavým čajníkom s dlhou tyčovou rukoväťou. Ako som si nalievala voňavý čajík do šálky, behala okolo mňa čašníčka s taniermi pre okolitých hostí. Na nich sa vynímalo úžasne pestrofarebné a krásne naaranžované jedlo. Uvažujem, že nabudúce po masáži rovno ochutnám aj niečo z Bali kuchyne. Myslím, že sa nesklamem, keďže Bali masáž sa osvedčila na výbornú a každému, kto má pocit, že jeho telo potrebuje vzpružiť, ju len vrelo odporúčam, a to práve na tomto krásnom mieste, v Little Bali vo Zvolene.

Ďakujeme našej spokojnej zákazníčke za krásnu recenziu. Chceli by sme Vám dať do pozornosti, že do platnosti vstúpil nový cenník masáží. Takže pokiaľ ste z regiónu Zvolen, Banská Bystrica a Žiar nad Hronom, príďte si vychutnať pravú balijskú masáž za zvýhodnené regionálne ceny. Tešíme sa na Vás!

REZERVUJTE SI MASÁŽ

0,00